Pazartesi diyete başlamak için yanlış gün!

Pazartesi diyete başlamak için yanlış gün!


‘Bu pazartesi diyete başlıyorum.’ ifadesi çoğu zaman yarım kalır. Ya sabah başlanır, akşam bırakılır ya da o pazartesi hiç gelmez.

Uzmanlar haftanın ilk günü olması nedeniyle pazartesi gününü diyete başlama günü olarak seçmenin yanlış olduğunu belirtiyor. Çalışan insanların bildiği gibi güzel bir şekilde geçirilen hafta sonundan sonra pazartesi günü ‘pazartesi sendromu’ olarak belirtilir. Bu nedenle pazartesi günü önemli kararlar vermek için çok da uygun bir gün değil.

Uzmanlar diyete başlama günü konusunda oldukça farklı yorumlar yapıyorlar. Bazısı hafta ortası yani çarşamba günü, bazısı salı günü, bazısı da perşembe gününü öneriyor.

Aslında zayıflamak isteyenler için diyete başlama günü, kendinizi iyi hissettiğiniz ve en önemlisi de zayıflamaya kararlı olduğunuz gün. Özellikle bir gün belirlemek istiyorsanız eğer, pazartesi günü dışında istediğiniz bir günü seçebilirsiniz.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir