Sabah kahvaltısı zayıflatır

Sabah kahvaltısı zayıflatır


Kahvaltı nasıl zayıflatır diye merak ediyor olabilirsiniz ancak kahvaltının zayıflattığı doğru. Kahvaltı günün ilk öğünüdür ve metabolizmanın ilk sindirmeye çalıştığı besinlerdir. Bu nedenle siz metabolizmanıza iyi davranın, oda size..

Gün boyunca yaşanacak açlık hissi kahvaltıya bağlıdır. Güzel bir kahvaltı gün boyunca mideniz aldığı besin değerleri ile günü size daha tok geçirtebilir. Kahvaltıda zeytin, peynir, domates, kepek ekmeği, haşlanmış yumurta, ceviz, sıkılmış portakal suyu yada bitki çayı, pekmez ve bal gibi besinler tüketin.

Ağır kahvaltılar kaçının, özellikle kızartma, her gün yağda pişmiş yumurta veya sucuk gibi besinleri sabah erken saatlerde çok sık tüketmemeye özen gösterin.

Sabah kahvaltısını abartmamanızda gerekiyor. En fazla 2 dilim ekmek, 1 dilim peynir, 6 zeytin, 1-2 tatlı kaşığı pekmez, sınırsız sebze tüketebilirsiniz. İçeceğinizi de 1 bardak ile sınırlayın.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir