Sağlıklı Yaşam ve Hareket Yılı

Sağlıklı Yaşam ve Hareket Yılı

Sağlık Bakanlığı, hızla artan obezite oranlarına karşı 2014 yılını ‘Sağlıklı yaşam ve hareket yılı’ ilan etti.

Sık sık yürüyüş düzenleyen  Sağlık Bakanlığı, sağlıklı yaşamı bir hayat felsefesi haline getirmeye çalışıyor. Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’da her yürüyüşe destek oluyor. Sağlıklı ve hareketli bir yaşamı kültürümüzün bir parçası haline getirmeye çalıştıklarını söyleyen Müezzinoğlu, bisiklet yollarına, geleneksel yürüyüşlere, egzersiz alanlarına oldukça önem veriyor.

Vatandaşlara çağrıda bulunan Müezzinoğlu: ‘Ne olur kendinize değer verin, sevdiklerinize değer verin ve zor gibi görünüp de zor olmayanı gelin hep birlikte yapalım. Birlikte ailecek kahvaltı kültürünü yeniden sofralarımıza ve kültürümüze kazandıralım. Sabahleyin çocuğumuzu kahvaltı etmeden ne okula ne sokağa bırakmayalım. Birlikte kahvaltı sağlıklı beslenmenin en az yüzde 70’idir. Şayet çocuğunuzu o kahvaltı sofrasında doğru bir beslenmeyle gönderirseniz hiç tereddüttünüz olmasın ki çocuğunuzun sağlıklı geleceğine en güçlü harcı koymuş olursunuz. Onun dışında en az hafta sonları ailecek yürüyüş, bir sportif ya da hareket etkinliğini yapmalısınız.” diyerek kahvaltının ve egzersizin önemini bir kez daha vurguluyor.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir