Sarışınlar, bu haber sizin için...

Sarışınlar, bu haber sizin için…

Sitemiz stil danışmanlarından İlkay Çoruhlu, gerçek sarışınlara en çok yakışan renk tonlarını açıklayarak, cilt ve saç rengimize göre uygun olan kıyafet ve makyaj yazılarını tamamlıyor.

Merhaba sevgili okurlar,

Bir önceki yazımızda kumral bayanların tercih etmesi doğru olan kıyafet ton ve renkleri üzerinde durmuştuk, bu haftaki yazımızda ise sarışın bayanların kullanması tercih edilen makyaj tonları ve kıyafet renkleri üzerinde duracağız.

AKSESUAR

Sarışın bayanlar da kumral bayanlar gibi açık renk bir ten rengine sahip oldukları için soluk tonlardan biraz uzak durmaları gerekmekte..Tabii burada bahsettiğimiz sarışın kavramı doğal sarışınlık ..yani açık bir ten rengine ve açık kumral ya da sarı saç rengine sahip olan bayanlardan bahsediyoruz, ten renginiz açık değil de buğday ya da esmer ise ve saçlarınızı açık renge boyatmış iseniz sizin için geçerli olan makyaj ve kıyafet tonları kumrallar için geçerli olan tonlar olmalıdır..

Nedir bu sarışın bayanların uzak durması gereken tonlar; açık griler, uçuk pembeler, uçuk maviler ikinci planda tercih edilmeli, tercih edildiği noktada ise mutlak suretle daha sert renk bir parça ile kombin edilmelidir, koyu kahve, siyah, lacivert gibi.

Sarışın bayanların aksesuar seçimi de çok önemli dore ağırlıkla ve kahve tonları ağırlıklı aksesuar seçmelisiniz takı olarak..Yine şapka, eldiven, atkı ya da fular aksesuarlarında da tercihiniz kahve-camel tonlarından yana olmalı, yeşilin koyuya bakan tonları da bu bahsettiğim aksesuarlarda size yakışacaktır. Gözlük seçiminde de tercihiniz kemik ya da metal olsun dore-kahve tonlarında olmalı, gri tonlar sizi soluk, çok büyük ve simsiyah gözlükler ise size sert bir ifade verecektir.

KIYAFET

KIRMIZI – BEYAZ – SİYAH – CAMEL TONLARI

Çoğu sarışın kadın fazla dikkat çektiğini düşünerek kırmızı giyinmekten kaçınsa da,aslında sarışın kadınlar için özellikle elbise seçiminde kırmızı ideal bir renktir. Doğru tonlarda tercih edilen kırmızı,sarışın kadınları asil,zarif ve elbette çekici gösterir.Özellikle Azarin kırmızısı ve kardinal kırmızısı sarışınlar için en iyi kırmızı tonlarıdır.Bunun yanında, kızıl  kırmızı ve nar kırmızısı sizi enerjik gösterir.

Beyaz renk sarışınların tercih edebileceği diğer renktir, kirli beyaz ya da bej tonlarını koyu sarışınların ve kumralların tercihi olmalıyken , saf beyazı sarışınlar tercih etmelidir, daha fazla etki yaratmak için ayakkabı ve çanta seçiminde kontrast renkleri kullanmalısınız.

Siyah hem tüm kadınlar için vazgeçilmez bir renktir, ancak siyahın sarı ve özellikle platin rengi saç ile uyumu mükemmeldir, daha dikkat çekici bir etki için ayakkabı ve çanta renginizin de üzerinize giydiğiniz kıyafet ile aynı tonda olmasına dikkat edin, çarpıcılığı ise tam zıt tonlarda seçeceğiniz bir fular ya da pardesü/manto ile yapabilirsiniz.

Camel tonları, sarışınlar için en uyumlu renkler arasındadır, hatta size tavsiyem camel ve kahve renklerinin çeşitli tonlarını aynı kombinde üzerinizde taşımanız, örneğin; camel bir pardesü ya da manto, kahverengi çanta ve ayakkabılar, içinize, krem rengi ya da hardal rengi gömlek ya da inc kazaklar ile mükemmel duracaktır.

Sarışınların en son tercih edeceği renk ise bordo tonlarıdır, bordo tonları sarışınları olduğundan daha yaşlı gösterecektir.

Cilt ve saç rengimize göre uygun olan kıyafet ve makyaj yazılarımızı bu yazımız ile tamamlamış olduk. Bir sonraki yazımızda 2015 kışının trendleri üzerinde duracağız.

Herkese mutlu, huzurlu ve başarılı günler dilerim.

Sevgi ve Saygılarımla

DİĞER HABERLER

İlkay Çoruhlu

İlkay Çoruhlu

İmaj Koçu ve Stil Danışmanı

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir