Sevdiğiniz sporla zayıflama

Sevdiğiniz sporla zayıflama

Zayıflamak istiyorsunuz ama bir türlü spora başlayamıyorsunuz. Size göre sebep çok ama aslında çok fazla sebep yok. Önce ne yapmak istediğinize karar vermekle başlayın. Maddi yönden sizi yormayacak bazı önerilerimiz var.

Spor yapmak istenildiğinde hemen akla spor salonları gelir ancak bu çok yanlış. Siz sabah yürüyüşümü yoksa işten sonra spor salonuna mı gitmeyi veya kendi sevdiğiniz sporumu yapmak istediğiniz önce bir karar verin.

Düzenli spor yapan insanların zinde olduklarını görürsünüz. Şaşıranlarınız da çoktur çünkü yoğun bir iş gününün ardından nasıl bu kadar zinde kalabiliyorlar diyebilirsiniz ama bunun bilimsel bir açıklaması var. Spor yaparken yoruldukça salgılanan endorfin hormonu kişiye zinde hissettirme hissi verir. Bunu tattıktan sonra spor yapmaktan vazgeçmeniz çok zor.

Şimdi gelelim spor türüne; spor salonu dışında sabah yürüyüşü ve güzel bir duş sizi daha zinde başlatabilir. Yada tenis oynayabilir veya voleybol kurlarına katılabilirsiniz. En kötü sık sık ama günde en az 1 saat  yürüyerek spor yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir