şişkinliğe iyi gelen bitki çayları

Şişkinliğe iyi gelen bitki çayları


Mide problemi yaşamamamız için gün içerisinde tükettiğimiz gıdalara dikkat etmek gerekiyor. Kilo alma korkusu bir yana yediğimiz besinler sağlığımızı da oldukça etkiliyor. Aşırı yemek, çok yağlı yemek tüketmek, çok fazla asitli içeçek içmek mide rahatsızlığına neden oluyor.

Sindirimi kolaylaştırması için bazı bitkiler tavsiye ediliyor. Bunlar:

Nane çayı: Bir tutam kuru ya da taze naneyi bir bardak kadar kaynamış suya atıp 5-10 dakika kadar demlenmesini bekliyorsunuz. Limon koyarak da aroma katabilirsiniz. Reflü hastalığı olanlara ise bu çay tavsiye edilmiyor.

Melisa çayı: Bir tutam melisa ve kaynamış bir bardak suyu nane çayı gibi demliyorsunuz. Gaz problemi yaşayanlar için ideal bir çay tarifi.

Rezene çayı: Gaz giderici ve sakinleştirici özelliiği var.

Karahindiba kökü çayı: Vücuttaki fazla suyun atılmasını sağlıyor.

Şunu unutmamak gerekir; hafif yemekler sonrası bile mide rahatsızlığı yaşıyorsanız bunun nedeni farklı bir durum olabilir. Bu durumda hekiminize başvurmalısınız.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir