Peynir ve zeytine tuz düzenlemesi

Şişmanlatan tuz piyasada!


Çin lokantalarından sonra şimdi de ülkemizde kullanılmaya başlayan çin tuzu iştah arttırma özelliğine sahip ve hızlı kilo aldırtıyor. Çin lokantalarının lezzet ve iştah artırmak için kullandığı mono sodyum glutamat yani MSG adlı tuzun özel bir tadı ve kokusu yoktur.

Tatlı tuzlu yada ekşi her türlü gıdaya ilave edilebilen bu tuz iştah ve doyma merkezini etkileyerek yenilen maddeden daha çok yenmesini sağlıyor. Hazır köfte, et suyu tabletleri, cips, hazır çorbalari bisküvi, kraker, salam, sosis, sucuk gibi bir çok yiyeceğin içinde bu tuzdan bulunuyor. Bu gıdaları neden doymaksızın tükettiğimiz bu şekilde ortaya çıkıyor.

Bu tuzun bildiğimiz tuzdan daha fazla zararı var. Baş ağrısı, bulantı, çarpıntı, uyuklama, halsizlik gibi masum belirtilerin yanında obezite, yüksek tansiyon nedeni olarak kalp sağlığını ciddi ölçüde etkiliyor.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir