Tüp mide ameliyatı ile 38 beden oldu

Tüp mide ameliyatı ile 38 beden oldu


İzmir’de yaşayan coğrafya öğretmeni Şebnem Aktosun, tüp mide ameliyatı ile kilolarından kurtulanlardan sadece biri. Tüm mide ameliyatına ilgi gün geçtikçe artıyor ve bu operasyon oldukça başarılı bir şekilde ilerlemeye devam ediyor.

Şebnem Aktosun, 39 yaşında 163 kilo iken diyabet, tansiyon ve strese bağlı sedef hastalıklarının pençesine düştü. Durum böyle olunca da bir an önce kilolarından kurtulma telaşına düştü. Ameliyata karar vermeden önce pek çok insan gibi kulaktan dolma haberler ile zayıflamaya çalıştı. Fakat her seferinde başarısız oldu hatta daha da kilo almaya başladı.

Son çare olarak tüp mide ameliyatı olmaya karar veren Şebnem Aktosun, 10 ay kadar kısa bir sürede 100 kilo verdi.  Kapalı yani laparoskopik yöntemlerle yapılan operasyon sayesinde 70 bedenden 38 bedene düştü. Mideye takılan tüp sayesinde, ameliyat sonrasında iştahı azaldı ve diyet yapmaya gerek kalmadan kilo vermeye başladı.

Verdiği kilolarla beraber sedef hastalığından, tansiyon ve diyabet problemlerinden kurtulan Şebnem Hanım, formda ve sağlıklı bir şekilde hayata geri döndü.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir