Vitamin hapları kilo aldırır mı?

Vitamin hapları kilo aldırır mı?

Kilo problemi yaşayanlar yediklerine, içtiklerine özellikle çok dikkat ederler. Öyleki doktorlar tarafından verilen vitaminleri bile kilo aldırır korkusu ile kullanmayan pek çok insan var. Peki vitamin hapları gerçekten kilo aldırır mı?

Prof. Dr. Osman Müftüoğlu, vitamin haplarının kilo aldırmadığını açıklıyor. Dengesiz ve düzensiz bir beslenme tarzı ve yaşam şekli ile ortaya çıkan hastalıklara engel olmak amacıyla kullanılan vitaminler direncinizi güçlendirmeye neden olur.

Vitamin hapları, iştah kaybı ve sindirim bozukluğuna neden olan hastalıkları ve direnç kaybını engellediği için iştahınızı açması normal karşılanmalıdır. Bu iştah da ideal olan kilonuza ulaşmanızı sağlayacaktır. Sağlıklı ve zinde bir vücut çok daha düzenli çalışır, kilo sorunu yaşamanızı engeller.

Özellikle B12 vitamininin; demir depolanması, enerji sağlama, toksinlerin atılması,  kalp-damar sistemine destek olma gibi pek çok görevi var. B12 vitamini eksikliği olanlarda bu faaliyetler eksik olacağı için eksiklik tamamlandığı takdirde kilo vermenize dahi yardımcı olacaktır.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir