Vücut yapınıza uygun kıyafet seçimleri

Vücut yapınıza uygun kıyafet seçimleri


Sitemiz stil danışmanlarından İlkay Çoruhlu, vücut yapınıza uygun olan renk ve kıyafet seçimlerini okuyucularımızla paylaşıyor.

Merhaba sevgili okurlar,

Bugünkü yazımızda vücut yapınız, renginiz ve seçeceğiniz kıyafetler ile bu renklerin uyumuna değinmek istiyorum.

Şimdiye kadar vücut yapılarımız hakkındaki genel gerekli bilgileri gördük, hangi vücut yapısına sahip olduğumuzu ve vücut yapımıza göre nasıl giyinmemiz gerektiği konularını işledik.

Hangi vücut yapısına sahip olursak olalım bu vücut yapısını bütünleyen yan etkenler vardır, bunlar ten rengimiz, saç rengimiz, saç şeklimiz ve hatta sıklıkla kullandığımız makyaj tonlarıdır.

Dikkat çekici bir imaj yaratmak ve akılda kalıcı olmak istiyorsak, bu imajı oluşturmak için seçeceğimiz kıyafetlerimizin renk tonlarının birbiri ile, vücut rengimiz ile, saç rengimiz ile uyumlu olmasına dikkat etmeliyiz ve yine seçeceğimiz aksesuarların renkleri ve makyaj rengimiz de bir bütün olarak birbiri ile uyumlu olmalıdır.

Ünlü moda devi Chanel’ in bu sözü hiç de yabana atılır bir söz değil;

  ‘’ DÜNYADAKİ EN GÜZEL RENK ÜZERİNİZDE EN GÜZEL DURAN RENKTİR ‘’

CHANEL

Ten renginize, göz renginize, saç renginize uygun olan en doğru renkleri bulmanız ile imaj yaratma ve yenilenme yolunun neredeyse yarısını tamamlamış oluyorsunuz aslında, geriye vücut yapınıza uygun olan kıyafet modellerini bilmek ve seçmek kalıyor.

Doğru renkleri bilip kullandığınız takdirde çok daha canlı, enerjik, sağlıklı gözükecek; böylece diğer insanların dikkatini çekerek herkesten bir adım önde olacak ve kendinizi daha güvende hissedeceksiniz.

Bundan sonraki yazılarımızda sırası ile, esmer bayanların, kumral bayanların ve sarışın bayanların kullanabilecekleri saç renkleri , makyaj tonları ve kıyafet renkleri üzerinde duracağız.

Hepinize sağlıklı, başarılı ve mutlu bir hafta dilerim.

Sevgi ve Saygılarımla

DİĞER HABERLER

İlkay Çoruhlu

İlkay Çoruhlu

İmaj Koçu ve Stil Danışmanı

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir