Yaz detoksunun püf noktalarıYaz detoksunun püf noktaları
22 Ağustos 2014 tarihinde eklendi, 1.923 kez okundu.

Sitemiz diyetisyenlerinden Taylan Kümeli, yaz detoksunu ve püf noktalarını detaylı bir şekilde kaleme aldı. “Okumadan geçmeyin” denen haberlerden biri!

Antioksidandan Vazgeçmeyin! 3 gün, sadece renkli meyve ve sebzeler, tam tahıllar ve baklagiller ile beslenin. Antioksidanlar karaciğer enzimlerine harekete geçirerek zararlı maddeleri dışarı atar ve onları suda çözünebilir hale getirir, böylece vücudunuz bu maddelerden rahatça kurtulabilir. Ispanak, marul, yaban mersini kırmızı dut, kayısı, kiraz en iyi antioksidan kaynaklarıdır.

Kimyasal-Detoksu Öğrenin. Sarımsak, soğan ve yumurta vücudun kendi antioksidanı olan, glutatyon üretmesine yardımcı olabilecek sülfürik bileşikleri açısından oldukça zengindir. Bu elimizin altında olan yardımcılar cıva ve arsenik gibi ağır metaller de dâhil olmak üzere birçok toksini dışarı atmada oldukça başarılıdır. Organiği Unutmayın! Organik beslenmek en idealidir ancak eğer etrafınızda bulamıyorsanız marketteki ürünlerin kalın kabuklu ve soyulabilir olmasına dikkat ederek satın alabilirsiniz. Çünkü bu türler daha az kontamine olduklarından, daha yararlı olabilir.

Sıvı Tüketimi! Detoksun amaçlarından biri toksinleri çeşitli yollarla dışarı atmaktır. Bu da ancak sıvı tüketerek sağlanmaktadır. Günde 8 ila 12 bardak arası su ve kafeinsiz bitki çayları içmek esastır. Ve bonus olarak, su içmenin cildi güzelleştireceğini de unutmayın. Temiz Beslenin Fast food, alkol, kafein, kırmızı et, şeker ve beyaz un gibi içindeki maddelerin ne olduğunu bilemediğiniz veya tanımadığınız işlenmiş yiyeceklerden uzak durun. Vücudunuzdan dışarı atmak için uğraştığınız toksinleri içeren yiyecekleri tüketmek istemezsiniz.

Akıllı Ara Öğünler Seçin Eğer öğünleri arası çok acıkıyorsanız, organik meyve ve kuruyemiş veya birkaç dilim somon eklenmiş küçük bir salata yemeyi tercih edin. Asla öğün atlamayın ve salata sosunuza limon ve bir yemek kaşığı zeytinyağı eklemeyi unutmayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git