Yaz gelmeden metabolizmanızı hızlandırınYaz gelmeden metabolizmanızı hızlandırın
18 Ocak 2013 tarihinde eklendi, 1.607 kez okundu.

Yaza 1 ay kala herkes mucizevi formüller arar durur. Popüler diyetler, 1 haftada 10 kilo verdiren formüller havalarda uçuşur, “aç kalmak” ise herkesin en kolay bildiği yöntem olur. Biz ise size bu telaşlardan uzak şekilde yaza merhaba diyeceğiniz bir yaz vaat ediyoruz.

Vücudumuzun kıymetini bilen bizler, metabolizmalarımızı şimdiden hızlandırarak sağlıklı bir şekilde forma giriyoruz. Kemerlerinizi bağlayın, FORMEO’yla vitesi 5’e takıyoruz!
Metabolizma dostu, 5 yiyeceği sizler için paylaşıyoruz.

Portakal: Kışın tadı portakal bol C vitaminiyle sizi sadece hastalıklardan korumakla kalmıyor, aynı zamanda yağ yakımına da yardımcı oluyor. Araştırmalara göre egzersiz öncesi yeterli C vitamini alanlar, alamayanlara göre daha fazla yağ yakıyor. Yeşil Çay: Yazın buzlu tükettiğimiz yeşil çay, kışın içimizi ısıtıyor. Üstelik metabolizmalarımızı hızlandırarak özellikle karın bölgesindeki yağ yakımını hızlandırıyor. Bize de yeşil çayı tüketirken tarçın çubuğu, limon veya karanfille tatlandırmayı seçmek kalıyor.

Sarımsak: Sadece vampirler mi, fazla kilolar da korksun sarımsaktan! Çünkü sarımsak kışın size sağlayacağı güçlü bağışıklık özelliğinin yanında yağ depolarının yavaş yavaş sönmesine yardımcı oluyor. Kıştan geriye formda bir vücut kalıyor!

Kefir: O ki hücre yenileyici mucizevi bir besin, bu kış kilolar nasıl gitmesin? Bu kış metabolizmalar kefirle hızlanıyor, hem kilolar gidiyor hem de vücut yaşı gerilere kayıyor.

Yeşil Mercimek: Soğuk kış günleri yaklaşmışken, içinizin yağlarını eritecek, sıcacık bir yeşil mercimek çorbasına kim hayır diyebilir! Vejetaryenlerin en sevdiği lezzetlerden biri olan yeşil mercimek, lif içeriğiyle sizi tok tutarken, etabolizmayı hızlandırıcı etkisiyle de kilolarınıza çare olacak.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git