Yaz meyvesi armut ve faydaları

Yaz meyvesi armut ve faydaları


Yaz aylarında yetişen meyvelerin bolluğu sürerken, hepsinin ayrı faydaları bulunmakta. Yaz meyvesi olan armut meyve tezgahlarında yerini alırken, bu meyvenin vücudumuza faydalarına göz atalım. Yazın en güzel meyvelerinden biri olan armudun faydaları saymakla bitmiyor aslında.

1 küçük boy armut yaklaşık olarak 82 kaloridir. İçerisinde B grubu A, C ve suda çözünebilir pektin den zengindir. Hatta elmadaki pektinden daha fazla miktardadır. Dolayısıyla bağırsak koruyucu etkisi vardır. İçerisinde diğer A vitamini, karokenler sebebiyle bağışıklık sistemine olumlu etkileri vardır. Antialerjiktir. Bu sebeple yeni doğanlarda ek gıdalara geçiş esnasında kullanılan güvenilir bir meyvedir. İçerisindeki flavonoid ve mineral karışımı sebebiyle kandaki ürik asidin atımını hızlandırır. Özellikle gut hastalarında ve ürik asidi yüksek olan kişilerde kullanımı önerilir. Her meyvede olduğu gibi kabuklarıyla birlikte tüketilmelidir.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir