Yürüyerek Zayıflayın

Yazın yürüyen zayıflıyor


Zayıflamanın en etkili yolu yürümek. Artık bu mevsimde en çok gündeme gelen en iyi zayıflama yöntemi yürümek olduğu söyleniyor. Sebebi belli, yaz geldi ve güzel hava ile beraber bol bol yürüyüş yapmak mümkün.

 

Yazın yürümek kışın yürümekten daha etkili. En önemlisi de yazın yürürken atılan ter. Zayıflamak için ter dökmek çok önemli. Kışın vücut ısımızda düştüğünden kapalı spor salonlarını seçiyoruz ve bu nedenle yapay bir ortamda kilo vermemiz zorlaşıyor. Bilinç altında zayıflamak olduğu için yapılan sporun önemi unutuluyor. Yazın doğalortamda yürümek spor salonlarından daha etkili bir sonuç veriyor.

 

Sporla zayıflamak denildiğinde spor yapamayanların aklına yürüyerek zayıflamak geliyor. Çünkü sadece gün boyunca 1 saat zaman ayırarak yapılan spor zayıflamak için en etkili yollardan biri. Elbette zayıflamak için sadece yürüyüş yapmak değil olay. Yediklerinize dikkat edecek ve bol mönülerden uzaklaşacaksınız.

Sporla zayıflamak mümkün, uzmanlara göre spor dalları dışında koşmak zayıflatmıyor. Aksine belli bir yaştan sonra dizlerde venisküs gibi rahatsızlıklara neden oluyor. Bunun nedeni spor dışında yapılan koşular genelde yol kenarlarında yada dengesiz veya bilinçsiz yapıldığı için dizlere zarar veriyor.

Sert zeminde yapılan koşu vücut ağırlığını her adımda iki katına çıkartarak dizlere ve ayak bileklerine gereksizağırlık yapıyor. Bu nedenle eklemlerde sorunlar yaşanmaya başlıyor. Bunun yerine günde 1 saat yürümek en iyi zayıflama yöntemlerinden biri.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir