Yılbaşı menüsü kilo aldırıyor!

Yılbaşı menüsü kilo aldırıyor!

Yeni yılda eğlenmek herkesin hakkı ancak eğlenirken sağlığınıza dikkat etmelisiniz. Kilo aldırmaz yada bir geceden ne olur diye düşünenler 1 günde bir kaç kilo alabilir. Riskli bir akşam yaşamamak ve sağlığınızı tehlikeye atmamak için yediklerinize yılbaşı geçesinde de dikkat etmelisiniz.

Ufak atıştırmalıklar bile ciddi kalori barındırdığı için yediklerinize ve içtiklerinize çok dikkat etmelisiniz. Örneğin bir avuç antep fıstığı 600 kalori, bir avuç 560 kalori, patlamış mısır bir kase 480 kalori. Yılbaşında tükettiğiniz her besin metabolizmanızı da ciddi derece de rahatsız edecektir çünkü normal koşullarda saat 7den sonra yemek yasak. Yazılı bir kural yok ancak metabolizmanızı dinlendirmezseniz bir gün oda sizi yarı yolda bırakabilir.

Yedikleriniz yada yemeyi planladığınız besinlerin kalori değerlerini öğrenmek için “Kalori Hesaplama” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir