Yoğurt göbek eritiyorYoğurt göbek eritiyor
14 Nisan 2011 tarihinde eklendi, 4.822 kez okundu.

Yoğurt göbek eriyor dediklerinde bir çoğunuz inanmayabilirsiniz ancak bir çok diyet listesinde yoğurt baş sırada yer alır. Metabolizmayı hızlandıran ve zaten normalde de sağlık dolu bir besin olan yoğurt zayıflatma konusunda çok etkili. Diyetlerde yemeklerden yarım saat sonra yenilmesi önerilen yoğurt acaba son zamanların zayıflatma besinimi olacak beraber görüceğiz.


Diyetisyenler ve beslenme uzmanları yoğurt konusunda hem fikirler. Nedense bu zamana kadar hep adı geri planda kaldı ancak her diyet listesinde yer aldığına göre bir bildikleri vardır. Yoğurt göbek eritiyor ve kilo vermemize yardımcı oluyor. O zaman bu konu hakkında biraz daha bilgilenmekte fayda var.

Diyetlerine yağsız yoğurt ekleyenler yüzde 22 daha fazla kilo kaybediyor. Göbekteki yağların yüzde 81’i de yoğurtla eriyor.

Yapılan bir araştırmada, düşük kalorili rejimlerine yoğurt seçeneğini ekleyen ve günde üç öğün yağsız yoğurt yiyen aşırı kiloluların, yoğurtsuz bir diyet uygulayanlara oranla yüzde 22 daha fazla kilo verdikleri ve yüzde 61 daha fazla yağ yaktıkları tespit edildi. Yoğurt yiyenlerin ayrıca, karın bölgelerinde yüzde 81 daha fazla yağ yaktıkları ortaya çıktı.

Önemli olan yağ yakmak, kas değil. Kaslar kalori yakmaya yardımcı oluyor, ancak kilo verirken kas kütlesi de kaybediliyor. Buna en iyi çözüm, kalsiyum ve protein ağırlıklı bir diyet, yani yoğurttur.

Yoğurt ayrıca, nefes kokusunu giderir, diş taşı ve diş eti iltihaplarını doğal yollardan önler.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git