Yöneticiler ve Merkel Diyeti

Yöneticiler ve Merkel Diyeti

Sitemizin Yaşam Koçu İpek Aydın, zaman zaman koçluğunu yaptığı yöneticiler ve sağlıkları üzerine bir yazı paylaşıyor. Bu önerilere kulak vermekte fayda var.

Bugün sizlerle zaman zaman koçluğunu da yaptığım yöneticiler ve sağlıkları üzerine konuşalım.

Şöyle tipik bir yöneticinin geçmişine bakalım, önce gençtik, diyelim satış pazarlamada çalışırdık, bütün gün dinamik bir yaşam sürerdik akşam eve gelince ayağımızdan alev çıkardı. Bu arada evlendik ve yavaş yavaş terfi ettik. Aaaa biraz göbeğim çıktı, hanımlarda basenler aldı başını gidiyor derken ayaklarımız rahat etti ama sağlığımız biraz etkilendi. Yürürken, merdiven çıkarken zorlanır olduk.

Aslında sağlığımız bize sinyal vermeden belki de ilk terfide önlem almalıydık. Ama üzülmeyelim Alman Başbakanı Merkel bile önlemi çok sonradan alıyor. Bakın nasıl 7 Mayıs 2014 sayılı Cumhuriyet gazetesinden okuyalım.

Almanya Başbakanı Angela Merkel’in (59) geçtiğimiz aralıkta İsviçre’deki kayak kazasından sonra başladığı havuç diyetiyle şimdiye kadar 10 kilo verdiği ortaya çıktı. Kayak yaparken düşüp, sol kalça kemiğini kıran ve sonrasında 3 haftalık randevularını iptal eden Merkel’in koltuk değnekleriyle gezmeye başladığı dönemde ‘havuç’ diyetine başladığı öğrenildi. Merkel, doktor tavsiyesi üzerine daha önce parti toplantılarında içinde peynir bulunan sandviçleri yemeyi bıraktı. Almanya Başbakanı, 5 aydır masasında sürekli soyulmuş ve dilimlenmiş havuç, sarı, yeşil ve kırmızı biber ile pırasa bulunduruyor. Merkel’in açlığını başta havuç olmak üzere çiğ sebzelerle yatıştırdığı belirtildi.

“BAŞBAKAN ÇOK DİSİPLİNLİ”
Sabah’ın haberine göre Merkel’in partisi CDU’dan Klaus Schüler (57), “Başbakan çok disiplinli. Diyete başladığı günden bu yana meclisteki parti toplantılarında içinde yağlanmış ekmek bulunan tepsileri görmek dahi istemiyor” dedi. Merkel’in 10 kilo vermesinin son Amerika gezisinde dışarıya çok olumlu yansıdığı, Almanya Başbakanı’nın eskiye göre daha sportif ve enerjik yansıdığı belirtildi.

Ve bir özet yapalım. Sosyal yaşamımızın yanında iş yaşamımızda da, örneğin toplantılarda önümüze gelen; mini pizza, tuzlu ve krikkrak yerine Merkel gibi sebze ama ülkemizde daha kolay bulunan kuru kayısı, ceviz fındık vb tüketmek. Belki de en önemlisi yaptığımız diyette (aslında her işte) Disiplin sahibi olmak gerekiyor.

Sağlıklı Günler dileklerimle

DİĞER HABERLER

İpek Aydın

İpek Aydın

Yaşam Koçu

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir