Zayıfladıktan sonra ki dönem

Kararlıydınız, Diyet Koçu olan arkadaşınız yanınızda idi, spor hocanız size taktik üzerine taktik veriyordu. Aslında hiç birine ihtiyacınız yoktu siz zaten kararlıydınız, 1 Haziran – 1 Eylül arası 10 kilo verecek, herkesi şaşırtacaktınız.

1 Eylül’de yüzünüz bir ayrı gülüyor, tebrikleri kabul ederken spora ve diyete devam ediyordun. Sonra ne oldu, söyleyin ne oldu?

  • Kış sert geçti fazla dışarı çıkamadık
  • 2 yurtdışı seyahatim oldu yemekler çok güzeldi
  • Sporu bir bırakınca sonra toparlanamıyor insan
  • Diyet Koçum nerede bilmiyorum

Sebepleri nasıl da rahat sıralıyoruz değil mi? Aslında ne yapmadığımızı da çok iyi biliyoruz, sanıyorum sadece önem vermiyoruz. 1 Eylülden bugüne kaç kilo mu alınmış? O bende gizli, allahtan verilen kadar değil.

Biliyorsunuz Diyetisyenler kiloların bir alınıp bir verilmesini hiç sevmezler. Hatta bazıları buna Yo Yo etkisi der ve çok tehlikeli bulurlar.

Niye olduğunu vücuda soralım.

  • Ne güzel yaşayıp gidiyordum, evet biraz fazlam vardı ama stabildim. Sonra patron bir diyet işi çıkardı önce gelen yemeklerin kalorileri düştü hatta bazen yemek yememeye başladı. Kiloları verdik de verdik. Diyet bitti mutluluk hormonu bedende dolanıp duruyor. Sonra ne olduysa tekrar eski yeme rejimi ve kilolar alınmaya devam. Patronun aldıkları verdiklerinin yarısını geçince sinir içinde durdu tekrar diyet yapmak istedi. Ama moral bozuk, zor bir diyet oldu sonra yukarıdaki gibi bir aşağı bir yukarı. Gittik gittik sonra salıverdik gitti. Şimdi başlangıç kilomun üzerindeyim

Oldu mu? Olmadı. Lütfen Diyetleri ciddiye alalım, kiloyu tutma diyetini uygulayıp işte o diyeti yaşam diyetiniz hale getirelim.

Yaşam koçunuza kulak verin..

DİĞER HABERLER

İpek Aydın

İpek Aydın

Yaşam Koçu

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir