Zayıflama hapları işe yarıyor mu ?

Zayıflama hapları işe yarıyor mu ?


Zayıflama hapları beyinde iştah merkezini etkileyerek iştahı azaltarak etkisini gösterir yada bağırsakta şeker ve yağ gibi besinlerin emilimini azaltarak yada engelleyerek etki gösterir.

Bazıları da metabolizmayı hızlandırarak zayıflatabilirler. zayıflama haplarını kullanırken tek başına kilo vermek beklenmemelidir. Bu ilaçlar tek başlarına etki gösteremezler. zayıflama hapı kullanımının etkili olabilmesi için diyet ve egzersiz programları ile desteklenmesi gerekmektedir.Örneğin bağırsaktaki emilimi etkileyen ilaçların kullanımında mutlaka diyet yapılması gerekmektedir. Çünkü  yağların sadece 3 te 1 nin emilimini engeller.

Bu sebeple mutlaka diyet ve egzersiz programlarıyla birlikte kullanılması önerilmektedir. Bütün sağlık otoriteleri tarafından öncelikle ilaç tedavisi ile kilo vermek yerine mutlaka diyet programları, egzersizler ve yaşam tarzı değişiklikleri ile  kilo verilmesi çok daha sağlıklıdır. bunlarla başarılı olunamadığı takdirde mutlaka doktorun yönlendirilmesi ile ilaç tedavisine başlanması gerekmektedir. Aksi takdirde zayıflamak isterken daha çok kilo alabilir ve hatta kendi sağlığınızı olumsuz etkileyecek problemlerin oluşmasına yol açabilirsiniz.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir